صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

بازرسان محیطی در راه مدارس

به گزارش روابط عمومی، هرساله با آغاز سال تحصیلی، بازرسان محیطی معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی اسفراین فعالیت خود را در مدارس شهرستان اسفراین آغاز می کنند.

مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه هر ساله با آغاز سال تحصیلی بازرسی از تمام مدارس شهری و روستایی شهرستان آغاز می شود که تا پایان سال تحصیلی در خرداد ماه ادامه می یابد گفت : این بازدید ها به صورت دوره ای در مدارس انجام می شود.

 مهندس سعید بخشنده با اشاره به اینکه مدارس شبانه روزی در الویت بازرسی های محیطی قرار دارد افزود : میزان تراکم تخت ها در خوابگاه های دانش آموزی، بهداشت سلف سرویس ها، محل نگهداری و چگونگی تهیه و پخت  غذا  و بهداشت فردی دست اندرکاران تهیه غذا و ابعاد کلاس ها با توجه به تعداد دانش آموزان از مواردی است که در این مدارس بازرسی می شود.

وی  گفت : ایمنی مدارس،  بهداشت آب خوری ها و آب شرب ، ساختمان مدرسه ، بهداشت روشویی ها و توالت ها و دفع بهداشتی فاضلاب از جمله مواردی است که در مدارس زیر ذره بین بازرسان محیطی قرار می گیرد.

 مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی اسفراین بابیان اینکه در هنگانم توزیع شیر پاکتی در مدارس این تیم بازرسی محل نگهداری پاکتهای شیر را بازرسی می کند  افزود : وجود فضای سبز در حیاط مدارس نیز با توجه به تاثیر گذاری در روحیه دانش آموزان مورد تاکید است.

مهندس سعید بخشنده با بیان اینکه پارسال 240 مدرسه توسط تیم بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی اسفراین بازدید شد گفت: در هنگام وقوع بیماری های اپیدمی این تیم به صورت ضربتی وارد عمل و راهکارهای کاربردی و علمی را برای پیشگیری از  شیوع بیماری ارائه می کند.

وی ضمن تقدیر از تمامی مدیران مدارس برای تعامل خوب با این تیم بهداشتی گفت : در پایان بازدید ها برخی نواقص موجود در مدارس به اداره آموزش و پرورش به منظور رفع آنها ارائه می شود.

 


١٤:١٩ - 1397/07/03    /    شماره : ٤٤٣٩    /    تعداد نمایش : ٥٨خروج